22 listopada - 30 listopada 2019

CINERGIA 2019: Dzień czwarty

fot. Jakub Kobalczyk

24. Forum Kina Europejskiego CINERGIA nie zwalnia tempa! Czwartego dnia festiwalu na widzów czeka kolejna dawka filmowych emocji z całego świata. Nie zabraknie także spotkań z twórcami oraz wielu okazji do dyskusji o kinie.

Festiwalowy dzień można rozpocząć w klimatycznej sali kina Charlie, gdzie jak zawsze poranki należą do najmłodszych. Już o 9:30 emisja filmu Geneviève Dulude-De Celles pt. „Kolonia”, a o godzinie 11:30 – „Haker” Poula Berga.

O godzinie 12:00 warto wybrać się do kina Helios na seans „Deerskin” w reżyserii Quentina Dupieux. Film bawi się konwencją i łączy w sobie komedię z kinem grozy. W roli głównej laureat Oscara za rolę w „Artyście” – Jean Dujardin. O 14:00 w kinie Charlie wyświetlone zostaną dwa filmy Jany Ševčíkovej – „Worldly children” i „Jakub”. To unikalna okazja dla polskich widzów, by zapoznać się bliżej z twórczością Ševčíkovej, jednej z najważniejszych czeskich dokumentalistek. Wstęp na retrospektywę jej twórczości jest wolny. Z kolei o 17:30 w kinie Helios szansa dla wszystkich, którzy w sobotę przegapili „Błąd systemu” – niemieckiego kandydata do Oscara w reżyserii Nory Fingscheidt.

Poniedziałek przyniesie uczestnikom festiwalu dwie okazje do spotkania z twórcami. Najpierw o 17:30 w kinie Helios odbędzie się projekcja filmu „Jutro czeka nas długi dzień”, po której będzie można zadać twórcom pytania dotyczące dokumentu. O godzinie 20:00 będzie miał miejsce seans filmu Piotra Dylewskiego pt. „Zgniłe uszy”, a w spotkaniu po projekcji będzie uczestniczył reżyser.

Poniedziałek to także ostatnia okazja do spotkania z Lennym Abrahamsonem. Irlandzki twórca weźmie udział w sesji Q&A po projekcji dwóch odcinków serialu "Prosperity", który wyświetlany będzie w kinie Charlie od godz. 20.00

Czeka nas kolejny dzień intensywnych, filmowych emocji!

 

Michalina Majewska